Loading...

Guncel

Haberler

ALPET FOTOĞRAF YARIŞMASI
ALPET FOTOĞRAF YARIŞMASI
  • 15-01-2021

I. Yarışmanın Konusu: Kuzey Kıbrıs Fotoğrafları

II. Katılım Koşulları:

- Yarışma sadece Instagram platformu üzerinde düzenlenecektir.

- Yarışmaya 18 yaşını doldurmuş herkes katılabilir.

- Yarışmaya katılacak olan kullanıcı en fazla 3 fotoğraf yükleyecek ve yüklenen fotoğrafın daha önce yayınlanmamış olması gerekmektedir. Bir kişi birden fazla hediye kazanamaz.

- Yarışmaya gönderilen fotoğrafların Kuzey Kıbrıs’a ait olduğunun anlaşılması gerekmektedir. Bu nedenle anlaşılabilir geniş manzara, sokak/mekan isimleri ya da belirleyici objelerin fotoğraflarda yer alması gerekmektedir.

- Tüm yarışma şartlarını eksiksiz yerine getiren katılımcıların fotoğrafları jüri tarafından seçilecek ve ödül kazananlar belirlenecektir.

- Yüklenen fotoğraflarda istenilen filtre, efekt ve görüntü işleme yazılımı kullanılabilir. Bu konuda herhangi bir sınırlama yoktur.

  •  Yarışmaya katılım için

@alpetkibris Instagram hesabının takip edilmesi, yüklenecek resmin @alpetkibris şeklinde etiketlenmesi ve yüklenecek resme #alpetlekeyfinisür hashtag’inin yazılması gereklidir.

- Yarışmaya katılanların yarışma sonuçlanana kadar Instagram kullanıcı/hesap

isimlerini değiştirmemeleri gerekmektedir.

- Yarışmaya katılan fotoğrafların üçüncü kişilerin fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemesi, kamu düzenini bozucu, zararlı ve kötü alışkanlıkları özendirici, genel ahlak ve adaba aykırı olmaması, suç teşkil etmemesi, herhangi bir şekilde üçüncü kişilerin reklamı amacını taşımaması gerekmektedir. Bu konudaki her türlü hukuki ve cezai sorumluluk katılımcılara aittir.

- Katılımcı, Eser’in Alpet Kıbrıs’ın, sosyal medya üzerinde kullandığı (facebook, instagram, twitter ve benzeri her türlü sosyal medya mecraları) hesaplarının tamamı veya bir kısmında Alpet Kıbrıs tarafından tek taraflı olarak belirlenecek her türlü mecrada kullanılmasına muvafakat ettiğini peşinen kabul, beyan ve taahhüt etmektedir. Katılımcı, bu tür kullanımlar için herhangi bir telif ücreti başkaca bir hak talebinde bulunmayacaktır.

- Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve gerekli tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Şu kadar ki; Katılımcı, üçüncü şahısların Eser üzerinde herhangi bir hakkı olmadığını, üçüncü kişilerden gelebilecek her türlü talebin doğrudan muhatabı olduğunu ve üçüncü kişilere karşı sorumlu olduğunu/olacağını; Alpet Kıbrıs’ın bu sebeple herhangi bir sorumluluk altında kalması, herhangi bir ödeme yapmak zorunda kalması, Eser’i kullanması sebebiyle herhangi bir şekilde zarara uğraması durumunda, Alpet Kıbrıs’ın tüm zararını derhal, nakden ve defaten tazmin edeceğini işbu şartnameyi okuyup kabul ederek yarışmaya katılmak suretiyle gayrikabili rücu kabul, beyan ve taahhüt etmektedir. Bu konuda oluşabilecek anlaşmazlıklarda Alpet Kıbrıs sorumlu olmayacaktır.

- Yarışma sonuçları açıklanmadan önce kazananlara Instagram profilleri üzerinden DM ile ulaşılacak, iletişim ve fotoğraf bilgileri kontrol edilecektir. 1 hafta içerisinde kazanan kişilere cevap alınamadığı takdirde, kullanıcıların yerine yedek kazananlara ulaşılacaktır.

- Yarışmaya katılacak olan fotoğrafların etnik kimlik, slogan, sembol gibi bölücü ifadelere ait, cinsel, pornografik içerikli temalar, markalara ait logo, slogan veya

grafik gibi reklam amaçlı görselleri içermemesi gerekmektedir.

- Alpet Kıbrıs, yarışmaya gönderilen eserlerin içeriği ile ilgili hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmemektedir.

- Sergilenmeye hak kazanan ve ödül alan fotoğraflar Alpet Kıbrıs’ın sosyal medya (facebook, instagram, twitter ve benzeri her türlü sosyal medya mecraları) ve web sayfasında yayınlanacak ve fotoğrafçının adı belirtilerek gerekli görüldüğü zaman çeşitli basılı ve görsel materyallerde tanıtım amaçlı kullanılabilecektir. Bu durumda ayrıca bir telif ödenmeyecektir.

- Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

- Bu yarışmanın Instagram platformu ile direkt bir ilgilisi bulunmamaktadır. Instagram’ın yapacağı değişiklikler ve düzenlemeler yarışmanın seyrini değiştirebilir. Bu sebeplerle düzenleyici firmalar sorumlu tutulamaz.

- Yarışmayı düzenleyen Alpet Kıbrıs yarışma şartlarında düzenleme, ekleme/çıkarma ve iptal etme hakkını saklı tutar. Bu konuda katılımcıların itiraz etme hakkı bulunmamaktadır.

- Tüm yarışmacılar, yarışma koşullarını ve Seçici Kurul kararlarını kabul etmiş sayılır.

 

Yarışma Takvimi:

Katılım Tarihi: 16 OCAK -16 ŞUBAT  2021

Yarışma sonuçları önceden belirlenmiş olan juri tarafından seçilecek olup,

23 Şubat 2021 tarihinde yarışmacılara bildirilecektir.

Alpet Kıbrıs yarışma tarihlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

 

Ödüller:

Katılımcılar arasından seçilecek 10 kişiye 500TL’lik akaryakıt hediye çeki verilecektir.