Loading...

Haberler

Güncel Haberler

GELENEKSEL BENCE ANNEM KONULU RESİM YARIŞMASI BAŞLIYOR!
GELENEKSEL BENCE ANNEM KONULU RESİM YARIŞMASI BAŞLIYOR!
  • 14-04-2023

GELENEKSEL BENCE ANNEM KONULU RESİM YARIŞMASI BAŞLIYOR!

Çocuklara olan hassasiyet ve sorumluluk bilinciyle örnek bir kuruluş olarak öne çıkan Alpet, geleceğimizin belirlenmesinde çocukların rolüne dair farkındalık yaratmak, annelerimizin sevgi ve fedakarlıklarını kutlarken, aynı zamanda çocuklarımızın sanatsal yönlerini keşfetmelerini sağlamak ve yaratıcılıklarını teşvik etmek amacıyla gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ve etkinlikler ile birçok alanda öncü olmaya devam ediyor.

Bu yıl 8.si düzenlenen "Bence Annem Resim Yarışması” Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Dairesi ile koordineli olarak gerçekleştiriliyor. Yarışma kapsamında, çocukların annelerini resim yoluyla anlatmaları bekleniyor.

Amacı, değerli anneleri Anneler Günü'nde yalnız bırakmamak ve çocukları bu tür anlamlı organizasyonlara teşvik ederek mutlu etmek olan yarışma, 2014'ten bu yana on binlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleştiriliyor. Karpaz'dan Yeşilırmak'a kadar yüzlerce okulun katıldığı yarışma, sosyal sorumluluk bilincini de pekiştiriyor.

 

 “VIII. Bence Annem” konulu yarışma, 10 Nisan günü başlayacak ve 30 Nisan tarihine kadar başvurular devam edecektir. Yarışmanın sonuçları ise 14 Mayıs Pazar günü ilan edilecektir. Çocukların annelerini resimlerinde anlatarak yaratıcılıklarını ortaya koyabilecekleri bu yarışmada, çocuklarımız dört grupta yarışacak ve ödüller aşağıdaki gibi olacaktır:

 

İlköğretim Dairesi 4.ve 5. Sınıflar: Birinciye tablet, ikinciye 750 TL’lik Deniz Plaza Hediye Çeki, üçüncüye 500 TL’lik Deniz Plaza Çeki

İlköğretim Dairesi 1.2.ve 3. Sınıflar Birinciye tablet, ikinciye 750 TL’lik Deniz Plaza Hediye Çeki, üçüncüye 500 TL’lik Deniz Plaza Çeki

Özel Eğitim Öğrencileri: Birinciye tablet, ikinciye 750 TL’lik Deniz Plaza Hediye Çeki, üçüncüye 500 TL’lik Deniz Plaza Çeki

Okul Öncesi: Birinciye tablet, ikinciye 750 TL’lik Deniz Plaza Hediye Çeki, üçüncüye 500 TL’lik Deniz Plaza Çeki

Ayrıca en çok katılım gösteren okula 3000 TL'lik katkıda bulunulacaktır. Resimler firmamızın belirleyeceği bir, ve üniversiteler tarafından görevlendirecek iki; toplamda üç jüri üyesi tarafından bağımsız olarak değerlendirilecektir. Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Dairesi ile koordineli yürütülen bu yarışmaya katılan her çocuğa da katılım belgesi verilecektir.

Yarışmanın şart ve koşulları aşağıda belirtildiği gibidir:

  • Yarışmamız okul öncesi, ilköğretim ve özel öğretim öğrencileri arasında düzenlenecektir.
  • Yarışma 10 Nisan – 30 Nisan 2023 tarihleri arasında yukarıda belirtilen yaş grupları için geçerli olacaktır.
  • Yarışmaya katılım her çocuğumuz için ‘Bence Annem’ temalı resim çizimi ile gerçekleşecektir. Öğrenciler A3 boyutunda kağıt kullanmak şartı ile, istediği boya cinsi kullanmakta serbest olacaklardır.
  • Çizimler jüri tarafından 4 gruba ayrılarak derecelendirilecektir. Birinci grup anaokul, ikinci grup 1-2-3. sınıf, üçüncü grup 4 ve 5. sınıf, son olarak dördüncü grup özel eğitim öğrencileri olacaktır.
  • 1-9 Mayıs 2023 tarihleri arasında okullar dolaşılıp tüm resimler okul müdürlerinden adetli bir şekilde teslim belgesi ile Alpet Kıbrıs tarafından teslim alınacaktır.
  • Katılımların geçerli sayılması için her resmin arkasına büyük harflerle harflerle AD SOYAD, KAÇINCI SINIF OLDUĞU, OKUL ADI ve VELİ TELEFON NUMARASI yazılmalıdır. Bilgilerden herhangi biri eksik olursa otomatik olarak katılım iptal olur.
  • Katılan her çocuğumuza katılım belgesi verilecektir.
  • Jüri değerlendirme süreci 10-12 Mayıs 2023 tarihlerinde olacaktır.
  • Sonuçların ve kazananların ilanı 14 Mayıs 2023 Pazar günü olacaktır.

Daha detaylı bilgi için 0392 444 0044 numaralı telefonlardan bilgi alınabilir.

Alpet Kıbrıs hakkında:

Altınbaş Holding’in enerji sektöründeki lider şirketi Alpet Kıbrıs, 1997 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde kuruldu. Alpet Kıbrıs, sektöre girmesiyle birlikte K.K.T.C’de bir ilki gerçekleştirdi ve eski istasyonların yenilenmesine, kurumsal kimlik çalışması gerçekleştirilmiş modern istasyonların kurulmasına öncülük etti. Alpet Kıbrıs’ın 30.000 m3 kapasiteye sahip olan depolama ve dolum tesisi yatırımları ise 1999 yılında tamamlandı. Alpet Kıbrıs, 2000 yılında Ercan Havalimanı’nda bulunan, AB standartlarında inşa edilen tesisleriyle Türk Hava Yolları başta olmak üzere birçok havayolu şirketine yakıt tedarik ederek ilgili pazarda 85’lik paya sahiptir.

Kurulduğu günden beri hizmet kalitesini ön planda tutan Alpet Kıbrıs, bugün kurumsal yapılanma yatırımlarına ve bünyesindeki personellerin eğitimlerine önem vererek büyümeye devam ediyor.

Alpet Kıbrıs’ın K.K.T.C’de toplam 50 kurumsal bayisi bulunuyor. Bayilerindeki otomasyon programları ile daha güvenilir hizmet sunan Alpet Kıbrıs, sektörel gücünü her geçen gün artırıyor. Alpet Kıbrıs toplam 40 farklı ticari müşterisine satış yapmaya devam ediyor.