Loading...

Haberler

Güncel Haberler

GELENEKSEL BENCE ANNEM KONULU RESİM YARIŞMASI BAŞLIYOR!
GELENEKSEL BENCE ANNEM KONULU RESİM YARIŞMASI BAŞLIYOR!
  • 18-04-2024

Çocuklara olan hassasiyet ve sorumluluk bilinciyle örnek bir kuruluş olarak öne çıkan Alpet, geleceğimizin belirlenmesinde çocukların rolüne dair farkındalık yaratmak, annelerimizin sevgi ve fedakarlıklarını kutlarken, aynı zamanda çocuklarımızın sanatsal yönlerini keşfetmelerini sağlamak ve yaratıcılıklarını teşvik etmek amacıyla gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ve etkinlikler ile birçok alanda öncü olmaya devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Dairesi ile koordineli olarak düzenlenen "Bence Annem Resim Yarışması" bu yıl dokuzuncu kez gerçekleştirilecek. Yarışmada, çocukların annelerini resimlerle anlatmaları bekleniyor. Amacı, Anneler Günü'nde anneleri yalnız bırakmamak ve çocukları bu anlamlı organizasyonlara teşvik etmek olan yarışma, 2014'ten bu yana on binlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleştiriliyor. Karpaz'dan Yeşilırmak'a kadar yüzlerce okulun katıldığı yarışma, sosyal sorumluluk bilincini pekiştiriyor.

 “IX. Bence Annem” konulu yarışma, 15 Nisan günü başlayacak ve 28 Nisan tarihine kadar başvurular devam edecektir. Yarışmanın sonuçları ise 12 Mayıs Pazar günü ilan edilecektir. Çocukların annelerini resimlerinde anlatarak yaratıcılıklarını ortaya koyabilecekleri bu yarışmada, çocuklarımız dört grupta yarışacak ve ödüller aşağıdaki gibi olacaktır:

İlköğretim Dairesi 4.ve 5. Sınıflar: Birinciye tablet, ikinciye 2000 TL’lik Deniz Plaza Hediye Çeki, üçüncüye 1000 TL’lik Deniz Plaza Çeki

İlköğretim Dairesi 1.2.ve 3. Sınıflar Birinciye tablet, ikinciye 2000 TL’lik Deniz Plaza Hediye Çeki, üçüncüye 1000 TL’lik Deniz Plaza Çeki

Özel Eğitim Öğrencileri: Birinciye tablet, ikinciye 2000 TL’lik Deniz Plaza Hediye Çeki, üçüncüye 1000 TL’lik Deniz Plaza Çeki

Okul Öncesi: Birinciye tablet, ikinciye 2000 TL’lik Deniz Plaza Hediye Çeki, üçüncüye 1000 TL’lik Deniz Plaza Çeki

Ayrıca en çok katılım gösteren okula 5000 TL'lik katkıda bulunulacaktır. Resimler firmamızın belirleyeceği bir, ve üniversiteler tarafından görevlendirecek iki; toplamda üç jüri üyesi tarafından bağımsız olarak değerlendirilecektir. Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Dairesi ile koordineli yürütülen bu yarışmaya katılan her çocuğa da katılım belgesi verilecektir.

Yarışmanın şart ve koşulları aşağıda belirtildiği gibidir:

•          Yarışmamız okul öncesi, ilköğretim ve özel öğretim öğrencileri arasında düzenlenecektir.

•          Yarışma 15 Nisan – 28 Nisan 2024 tarihleri arasında yukarıda belirtilen yaş grupları için geçerli olacaktır.

•          Yarışmaya katılım her çocuğumuz için ‘Bence Annem’ temalı resim çizimi ile gerçekleşecektir. Öğrenciler A3 boyutunda kağıt kullanmak şartı ile, istediği boya cinsi kullanmakta serbest olacaklardır.

•          Çizimler jüri tarafından 4 gruba ayrılarak derecelendirilecektir. Birinci grup anaokul, ikinci grup 1-2-3. sınıf, üçüncü grup 4 ve 5. sınıf, son olarak dördüncü grup özel eğitim öğrencileri olacaktır.

•          29 Nisan - 7 Mayıs 2024 tarihleri arasında okullar dolaşılıp tüm resimler okul müdürlerinden adetli bir şekilde teslim belgesi ile Alpet Kıbrıs tarafından teslim alınacaktır.

•          Katılımların geçerli sayılması için her resmin arkasına büyük harflerle harflerle AD SOYAD, KAÇINCI SINIF OLDUĞU, OKUL ADI ve VELİ TELEFON NUMARASI yazılmalıdır. Bilgilerden herhangi biri eksik olursa otomatik olarak katılım iptal olur.

•          Katılan her çocuğumuza katılım belgesi verilecektir.

•          Jüri değerlendirme süreci 8-9-10 Mayıs 2024 tarihlerinde olacaktır.

•          Sonuçların ve kazananların ilanı 12 Mayıs 2024 Pazar günü olacaktır.

Daha detaylı bilgi için 0392 444 0044 numaralı telefonlardan bilgi alınabilir.