Loading...

Kurumsal

GENEL MÜDÜR'ÜN MESAJI

GENEL MÜDÜR'ÜN MESAJI

1997 yılında KKTC de hizmet vermeye başlayan Şirketimiz Türkiye’nin lider kurumlarının başında gelen mücevherat, finans, enerji, eğitim ve lojistik sektörlerinde birçok markası bulunan Altınbaş Holding çatısı altında faaliyet göstermektedir.

ALPET KIBRIS KKTC’de çok sayıda ilki hayata geçirmiştir. Eski istasyonların yenilenmesi ve modern istasyonların kurulmasına öncülük eden şirketimiz 30.000 m 3 kapasiteye sahip Dolum ve Depolama Tesisini 1999 yılında tamamladı.

2017 yılında faaliyete geçen LPG tesisimiz toplam 6.500 m 3 hacme sahiptir. Teknik olarak son teknolojiler ile imal edilen tesisimizde dünyada kullanılan güvenirliği kanıtlanmış ürünler ve donanımlar kullanılmaktadır. LPG tesisimiz ülkede faaliyet gösteren Jetgaz, İntergaz ve Koopgaz gibi sektörün en önde gelen firmalarına ikmal yapmaktadır. Tesisimiz KKTC’nin LPG arzının yarısından fazlasını karşılamaktadır. Tesisimizin kurulmasında en önemli hedeflerden birisi de ülkede tek bir firmanın ithalat yapması ve ülkenin özellikle kış aylarında artan LPG talebinin artması ile arz talep dengesi sağlamaktır. Bu bağlamda tesisimizin kurulması ile kış aylarında ülkede yaşanan yetersiz gaz arz sorunu ortadan kalkmıştır.


2000 yılında Ercan Havalimanında AB standartlarında inşa ettiğimiz dolum tesisimiz de başta Pegasus Hava yolları olmak üzere birçok Şirkete hizmet vermektedir.

Girne ve Gazimağusa limanlarında en kısa sürede ikmal yapan Şirketimiz transit gemilere yapılan satışların %80’nini karşılamakta olup, bunun yanı sıra birçok kamu kuruluşları ve endüstriyel müşterilere de hizmet vermektedir.

ALPETKIBRIS taşımacılık ağı ve donanımlı tankerleriyle 8 bin litreden 33 bin litreye kadar tedarik hizmeti gerçekleştirmektedir.


KKTC’de toplam 54 kurumsal bayisi bulunan Şirketimiz bayilerindeki otomasyon programı ile de daha güvenilir hizmet sunmayı hedeflemektedir. Tüm istasyonlarımızda market, yıkama, kafe ve oto bakım hizmeti verilmektedir. Aile tuvaletlerimizde aileler ve çocuklara rahat ve hijyenik hizmetler sunmak, Marketlerimizde ürün kalitesini daha çok geliştirmek, ürün çeşitliliğini arttırmak ve istasyonlarımızı sizin için keyifli vakit geçirebileceğiniz bir yaşam alanı haline dönüştürmek öncelikli hedefimiz olmuştur. Birçok istasyon marketinde müşterilerin gönül rahatlığı ile vakit geçirebileceği kafe bölümü ve televizyon seyir köşesi bulunmaktadır. Ayrıca kafelerde sıcak içecekler ikram edilmekte ve internet hizmeti ücretsiz verilmektedir. Tüm hizmetler Kuzey Kıbrıs enerji sektöründe ilk olma niteliğine sahip olarak modernize edilmiş ve müşteri memnuniyeti odaklı olarak hayata geçirilmiştir.

Şirketimizin Şirket filo araçlarına özel olarak geliştirdiği çözümümüz olan Taşıt Yönetim Sistemi sayesinde akaryakıtınızı ALPET istasyonlarından aracınızdan çıkmadan, ikmal sırasında ödeme yapmadan ve faturayla uğraşmadan alarak akaryakıt giderlerinizi tam olarak kontrol altına almanız sağlanmıştır. Adanın tüm bölgelerine yayılmış geniş hizmet ağı ile birlikte pratik ve hızlı akaryakıt ikmali, ödeme ve muhasebe işlemleri kolaylığının yanı sıra akaryakıt tüketimi için %100 kontrol, hatalı yakıt alımını sıfıra indirme, litre/kilometre takibi ve limitlendirme gibi avantajlar sağlamaktadır.


İstasyonlarımızda periyodik bakımlar, kalite kontrol çalışmaları ve SEÇ-G denetimleri, öncelikli olarak insan sağlığına, iş güvenliğine ve çevreye karşı duyarlılık gösterilmesi açısından düzenli olarak yapılmaktadır. Yöneticilerimizin, SEÇ-G Politikası unsurlarının yerine getirilmesi için liderlik etmelerini,  çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın da bu politikaya bağlılık göstermeleri sağlanmaktadır. Yürürlükteki mevzuata, ilgili standartlara ve diğer şartlara tam uyum içinde Faaliyetlerimiz süresince oluşabilecek sağlık, emniyet ve çevre risk ve fırsatlarını sürekli olarak değerlendirerek ve önleyici tedbirleri alarak riskleri en düşük seviyeye indirmekteyiz.

Amacımız, müşterilerimize kaliteli ürün ve hizmetler sunabilmek için; çalışanlarımızın gerek davranışsal, gerekse mesleki bilgi ve becerilerinin gelişimi için sürekli hizmet içi ve hizmet dışı eğitim olanakları sunarak artırmak, iş verimliliklerini sürekli yükseltmek ve  kariyer olanakları sağlamaktır. Mevcut ve gelecekteki çalışanlarımızın şirket kültürümüze uyum sağlayacak nitelikte  sürekli gelişime, öğrenmeye ve kendisini yenilemeye açık olması  beklenmektedir.


ALPET KIBRIS hizmetleri, Markalar İşbirliği kampanyası, Bence Annem resim yarışması, Kemal Saraçoğlu Vakfı ve SOS Çocuk Köyü’ne sağlanan destek projeleri ve sosyal sorumluluk yaklaşımıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne hizmet vermekten gurur duymaktadır. Alpet olarak ülkeye olan bağlılığımızı ve ülke insanımıza olan sevgimizi gösterme açısından bundan sonra da çok çalışıp, onlara layık olacak bir işletme olacağımızı da sizlerle paylaşmak isterim.

Bu bağlamda her geçen gün ülkemizin yararına fayda sağlayan yeniliklere imza atmaya devam edeceğiz. Sektörde inovatif gelişmelere öncülük ederek iş süreçlerimizde dijitalleşmenin artması, çalışan yapımızda kadın istihdamının giderek çoğalması ve istasyonlarımızın sürdürülebilir çevre dostu yapısının gelişmesi gibi birçok konuda gelecek dönemde de çok önemli projeleri hayata geçirmeyi hedefliyoruz.

Giderek büyüyen Alpet Ailesi, tüm enerjisini paydaşlarından almaktadır. Marka kimliğini göğsünde gururla taşıyarak, müşterilerimize her zaman güler yüzlü hizmet sunan çalışanlarımıza, Alpet’in kaliteli ürün gamını, memnuniyet sağlayan hizmet organizasyonunu, farklı satış faaliyetlerini ülkenin her köşesinde ulaşılabilir kılan iş ortaklarımıza ve özellikle Alpet markasını güvenilir, teknolojik ve yenilikçi nitelendirerek yaptığımız projelerin sonunda takdirleri ile bize güç veren tüm müşterilerimize teşekkür ederiz.


Saygılarımla,

Tevfik TÜRKOĞLU
Genel Müdür