Loading...

Kurumsal

Hakkımızda

ALPET KIBRIS

1997 Yılında kurulan Alpet Kıbrıs, sektöre adım atmasıyla birlikte; 1974 yılı öncesine ait eski istasyonların modern seviyeye ulaştırılmasını sağlamış ve beraberinde KKTC’de birçok ilki ard arda hayata geçirmiştir. Sektörde bir ilki başaran Alpet Kıbrıs, Uluslararası ISO Kalite Sistemi Sertifikalarına sahip olmuş ve bu standartları ISO’ya bağlı 3. taraf dış kuruluşlar tarafından, her yıl düzenli biçimde yapılan bir dizi denetimin ardından tescillemeyi başarmış ve standartlarını koruyabilmiş tek şirkettir.


Alpet Kıbrıs, 24 yıla yakın bir süredir; Genel Müdürlük, Kalecik Dolum ve Depolama Tesisi, Ercan Hava İkmal İşletmesi ve İş Ortakları’ndan oluşan 500 kişilik uzman ekibiyle, müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmaktadır. 50 Kurumsal kimlikli bayi, Pegasus ve birçok diğer havayolu şirketleri, deniz taşımacılığı şirketleri, Kamu kuruluşları ve endüstriyel müşterilerine kesintisiz hizmet sunmaktadır.


2000 yılında Ercan Havalimanı’nda AB standartlarında inşa edilen dolum tesisiyle başta Türk Hava Yolları olmak üzere Pegasus, Atlas Jet, Onur Air ve Corendon gibi şirketlere hizmet veren Alpet Kıbrıs, yatırımı 2017 yılında tamamlanan LPG Dolum ve Depolama Tesisinde toplam 6500 m³ depolama kapasitesine sahiptir. Yapılan bu yatırımla %45 pazar payına sahip olan Alpet Kıbrıs, mevcut tekel zincirini kırmış ve müşterilerine güçlü bir alternatif yaratmıştır.


Kurulduğu günden bu yana hizmet kalitesini ön planda tutarak, kurumsal yapılanma adına yaptığı yatırımlara ve personellerinin eğitimlerine büyük önem gösteren Alpet Kıbrıs, stoklama ve satış yaptığı tesislerinde risk seviyesinin kontrol altında tutulması, can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla Sağlık, Emniyet ve Çevre (SEÇ) kurallarına uygun hareket ederek, çevresel duyarlılığı daima ön planda tutmuştur.


KKTC’de toplam 50 kurumsal bayisi bulunan Alpet Kıbrıs, bayilerindeki otomasyon programları ile daha güvenilir bir hizmet sunarken, kaliteli ve deneyimli hizmet anlayışını uygun ödeme koşulları ile birleştirerek toplam 40 farklı ticari müşteriye satış yapmaya devam ediyor.


Girne ve Gazimağusa limanlarında, kısa sürede ikmal yapma gücüne haiz olan Alpet Kıbrıs, transit gemilere yapılan satışların yüzde 80’ini karşılıyor. Bu hizmetlerin yanı sıra, taşımacılık ağı ve donanımlı tankerleriyle 8 bin litreden – 33 bin litreye kadar tedarik hizmeti gerçekleştirmeyi de sürdürüyor.


Değerlerin korunması ve müşteri odaklı hizmet konusunda taviz vermeyen Alpet Kıbrıs, her geçen gün büyüyen istasyon ağı ve bölgedeki liderliğinden elde ettiği gücüyle çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.AIR ALPET

Havacılık alanında faaliyet gösteren Alpet Air, KKTC Ercan Havalimanı’ndan çıkış yapan önemli havayolu şirketlerinin jet yakıt ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Alpet Air, 1999 Yılından buyana uçaklara her zaman doğru sınıfa ait ve şartnameye uygun yakıt ikmalini, müşterilerin memnuniyetini esas alarak emniyetli ve etkin bir biçimde gerçekleştiriyor.


2000 yılında Ercan Havalimanı’nda kurulan tesis, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) kuralları çerçevesinde; THY Anonim Ortaklığı, Pegasus Havayolları ve charter seferi yapan Corendon Havayolları ile Bora Jet uçaklarının Jet-A1 yakıt ikmallerini gerçekleştirmektedir. Tesis, Ercan Havalimanı’ndaki ekipman standartları ve kalite kontrol işlemlerini, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) ve Müşterek Denetim Grubu JIG prosedürlerini referans alarak uygulamaktadır.