Loading...

ÜRÜNLER

LPG

LPG

Teknik olarak son teknolojiler ile imal edilen tesisimizde dünyada kullanılan güvenirliği kanıtlanmış ürünler ve donanımlar kullanılmaktadır.


2017 yılında faaliyete geçen LPG tesisimizde 2 adet 3000 m3 ve 2 adet 250 m3 olmak üzere 4 adet LPG tankı bulunmakta olup toplam 6500 m3 hacme sahiptir. Tanklarımız yatay silindirik yapı ile imal edilmiş olup 3000 m3 olan tanklar 65 metre uzunluğunda ve 8 metre çapındadır. 250 m3 tanklar ise 25 metre uzunluğunda 4 metre çapındadır. Denizden şamandıra sistemi ile gemiden ikmal yapılmaktadır.


LPG tesisimiz, ülkede faaliyet gösteren Jetgaz, İntergaz ve Koopgaz gibi sektörün en önde gelen firmalarına ikmal yaparak LPG arzının yarısından fazlasını karşılamaktadır. Tesisimizin kurulmasında en önemli hedeflerden birisi de ülkede tek bir firmanın ithalat yapması ve ülkenin özellikle kış aylarında artan LPG talebinin artması ile arz talep dengesi sağlamaktır. Bu bağlamda tesisimizin kurulması ile kış aylarında ülkede yaşanan yetersiz gaz arz sorunu ortadan kalkmıştır.