Loading...

İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ

KALİTE KONTROL

KALİTE KONTROL

ALPET Kalite & Kontrol ekipleri, müşterilerine daha iyi hizmet vermek ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak için bayilerinin ürün ve hizmet kalitesini düzenli olarak denetlemektedir. Amacımız, akaryakıtımızın kalitesinin, rafineri çıkışından aracın deposuna girene kadar ki süreçte kontrolünün sağlanmasıdır. ALPET, bu hizmeti müşterileri adına en hızlı ve güvenilir biçimde yapabilmek amacıyla gezici Kalite & Kontrol ekiplerinden yararlanmaktadır. Sahip oldukları donanımlar ile istasyondan aldıkları akaryakıt numunelerini hızlı ve doğru şekilde araçta test edebilecek yetenek ve bilgi düzeyindedirler. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki tüm ALPET istasyonlarını düzenli olarak ziyaret eden Kalite & Kontrol ekipleri, istasyonlardan akaryakıt numuneleri almakta ve gerekli kontrolleri anında yapmaktadır. ALPET ürünlerinde bulunan şifreleme sistemi bu kontrollerde akaryakıtın ALPET ürünü olduğunu belirlemeyi sağlamaktadır. Kalite & Kontrol ekipleri, ürün kalitesi dışında istasyonlardaki görsel standartları ve hizmet kalitesini de kontrol etmekte ve gerektiğinde düzenleyici önlemleri almaktadır.


Alpet istasyonlarında akaryakıt ürünlerinin saklandığı tanklar düzenli olarak temizlenmektedir. Böylelikle tanklarda meydana gelebilecek mikrobiyolojik yapılar, tortu, su vb. yabancı maddelerin oluşması önlenmektedir.


Alpet Kalite & Kontrol ekiplerinin yanısıra Kuzey Kıbrıs’ta akaryakıt sektöründe bir ilk olan ISO denetmenleri ile dış denetimler düzenli olarak yapılmaktadır ve ISO belgeleri ile Alpet’in kalitedeki farkı tescillenmiştir.


Kalite Kontrol Belgeleri

Kalite Kontrol Belgeleri için tıklayınız.