Loading...


Haberler

Güncel Haberler

TÜM ÇALIŞANLARA UYGULAMALI YANGIN SÖNDÜRME EĞİTİMİ
TÜM ÇALIŞANLARA UYGULAMALI YANGIN SÖNDÜRME EĞİTİMİ
  • 11-01-2021

ALPET KIBRIS tarafından, tüm çalışanlara her yıl düzenli olarak verilen yangın söndürme eğitimleri devam ediyor.

 

Yaşanabilecek yangın ihtimallerine karşı Alpet istasyonlarında temel yangın söndürme eğitimleri veriliyor. Yapılan eğitimler kapsamında saha görevlilerine, istasyonlarda olası yangın sırasında kullanılacak ekipmanlar ve yapılması gereken davranışlar uygulamalı olarak anlatılıyor. Teorik ve pratik bilgileri içeren eğitim sayesinde, özellikle sahada en aktif olan akaryakıt satış görevlileri acil durum bilgilerini sürekli olarak güncel tutmaktadır.

Gerçekleştirilen eğitimlerde; yangına müdahale, yangın tüpü kullanımı, yangını kontrol altına almak için alınacak önlemler, yangını tetikleyen faktörler, yangında dikkat edilmesi gereken unsurlar hakkında detaylı bir uygulamalı eğitim verildi.

Alpet Kıbrıs Kalite Kontrol birimi tarafından verilen bilgide, “Bizler, istasyonlarımızı acil durumlarına karşı hazırlıyor ve söz konusu uzmanların bu konudaki uyarılarını dikkate alarak yeni çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Önceliğimiz müşterilerimizin ve çalışanlarımızın hayatlarını korumak adına önlem almak” denildi.